sobota, 28 lipca 2012

Dieta, żywność, aspartam

Czy dieta musi być katorgą?
Musiałam przejść na dietę by poprawić swoje zdrówko.
Wytrzymałam miesiąc. Wiele wyrzeczeń wymagała ona ode mnie m.in. nie mogłam jeść a tak uwielbiam słodkie. Codziennie jeść tylko owoce i warzywa oraz pić dużo wody. A więc sałatki, orzechy też.
Wiecie o tym, że cukier to puste kalorie i zakwasza organizm?
W ziemniakach jest skrobia dla niektórych szkodliwa, a w wędlinach i kiełbasach ile jest tak naprawdę tej wędliny a ile jakiś świństw. Jak wiemy w produktach mięsnych jest białko. Zamiast ich możemy jeść kasze jaglaną bogatą w minerały i białko.

A co myślicie o żywności transgenicznej?

Nie wiemy co jemy, robią nam z żołądków śmietniki np. z tą solą w mięsie była chwilowa afera a potem wszystko ucichło.
http://youtu.be/hh0h9rCZiSw  - aspartam,wstrząsający film o szkodliwości aspartamu, który dodawany jest do bardzo wielu produktów spożywczych.
Co to jest aspartam?
Aspartam – organiczny zwiazek chemiczny, należy do grupy estrów peptydowych. Na produktach spożywczych oznaczany jest kodem E951.Stosowany masowo jako sztuczny środek słodzący (słodzik) w produktach spożywczych, zwłaszcza takich, jak napoje niskokaloryczne, guma do żucia, drażetki odświeżające oddech. Można go też znaleźć w wielu wędlinach i rybach (zarówno w folii jak i konserwach). Ostatnio coraz częściej pojawia się w produktach farmaceutycznych, np. w większości tabletek musujących. Jest też dostępny w formie tabletek, które można stosować zamiast cukru, pod kilkudziesięcioma nazwami handlowymi (m.in.: NutraSweet, Equal, Sugar Free, Canderel). Jest też stosowany przez diabetyków (chorych na cukrzycę), podobnie wielu innych słodzików, nie wpływających na wytwarzanie insuliny po spożyciu.

Mania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Baardzo dziękuje za komentarzyk:)