czwartek, 11 lipca 2013

Nietykalni.

Dziś polecam Wam film francuski „Nietykalni” (fr. Intouchables)  z 2011 r. w reżyserii Oliviera Nakache'a i Erica Toledana.
Film jest świetny wręcz fenomenalny, niezwykle wciągający i piękny. Z jednej strony jest komedią, a z drugiej strony dramatem, ale i też o życiu. Mimo podejmowania ryzykownego tematu film jest bezpretensjonalny i szczery. Dodam, że fabuła oparta jest na autentycznej historii.
Sparaliżowany w wyniku wypadku na paralotni milioner, arystokrata Philippe z Paryża, szuka opiekuna, by móc normalnie funkcjonować jest mu niezbędna pomoc. Zgłasza się wielu chętnych, ale żaden z nich nie przekonuje chorego do siebie. Niespodziewanie zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia Drissa, imigranta z Senegalu, złodziejaszek, który właśnie wyszedł z więzienia. Osoba najmniej nadająca się do tej pracy. Niewykwalifikowany pielęgniarz pomimo braku doświadczenia zawodowego, wymaganego wykształcenia i stosownych referencji. Wyluzowany, pomimo biedy, pogody ducha mu nie brak. W dzieciństwie nigdy nie zaznał luksusu. Nie zależy mu na pracy, tylko na podpisie sparaliżowanego milionera, dzięki czemu dostanie zasiłek. I tak dość przypadkowo rozpoczyna się wspaniała opowieść o życiu, przyjaźni, szczęściu, miłości. Między dwoma mężczyznami wytwarza się specyficzna nić porozumienia, Philippe'owi jest łatwiej znosić własną niepełnosprawność. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni równie zabawnej i szalonej, jak i nieoczekiwanej, która czyni ich po prostu nietykalnymi.
Kto jeszcze go nie widział niech koniecznie obejrzy, bo jest tego wart.


Mania.

14 komentarzy:

 1. oglądałam. ogromne wrażenie na mnie wywarł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja nie oglądłam ..
  Muszę nadrobić ;p
  www.kaarina-blog.blogspot.com
  Miło mi bedzie jak zaobserwujesz

  OdpowiedzUsuń
 3. nie widziałam jeszcze ale na pewno warto...
  pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń
 4. nie oglądałam, ale zamierzam :)
  Zapraszam do mnie w wolnej chwili :* OBSERWUJEMY? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz już wiem , że warto :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam ten film :D
  Obserwujemy?

  photo-andyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Też oglądałam ;)
  Fanie tu masz :)
  Pozdrówka.

  OdpowiedzUsuń
 8. no i jednak trochę włosów poszło :D

  OdpowiedzUsuń
 9. gorgeous blog!!

  would you like to follow each other?

  www.fashionshores.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. UWielbiam, uwielbiam, uwielbiam ten film!

  OdpowiedzUsuń

Baardzo dziękuje za komentarzyk:)