sobota, 17 stycznia 2015

Wszystko za życie.

Niesamowity film, poruszający, piękny, wpływa na wyobraźnię, dający do myślenia, pobudza do głębokich przemyśleń, pokazuje pewien sens życia, poznawaniu własnych granic, nadziei i miłości. Historia ukazana od momentu ucieczki z domu rodzinnego, pokazuje nam, że mimo wszystko pieniądze szczęścia nam nie dają, nawet mając już wszystko może okazać się, że to wciąż za mało, że brakuje czegoś, czego nie da kupić się nawet za największe pieniądze. Bohater napotkał na swojej drodze ludzi, dzięki którym dostrzegł na nowo radość z przebywania w społeczeństwie, któremu na nim zależało. Jak szukał? Przede wszystkim patrzył i słuchał, ale wysoką cenę płacił za wolność.
Amerykański film z 2007 roku powstał na podstawie powieści autorstwa Jona Krakauera, opowiada nam historie 22-letniego Chrisa McCandlessa, który postanowił całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie, porzuca wszystko by zostać włóczęgą, w trakcie wędrówki przybiera nazwisko Alexander Supertramps, bo z dnia na dzień rosła w nim coraz większa potrzeba wolności. Żyć tym co otrzyma od natury, uciec od cywilizacji, aby zrozumieć istotę człowieczeństwa, uciec od ludzkiej obłudy, braku wartości. Wychowywany był wraz z siostrą przez aroganckiego ojca i zastraszoną przez niego matkę. Tworzyli rodzinne szczęście, które miało zasłonić małe dramaty w rodzinie. Zakłamany świat rodzicielskiej miłości, w którym wychowuje się rodzeństwo, spotęgowało swojego rodzaju bunt, doprowadziło do tego, że pewnego dnia Christopher przekazał czek ze swoimi oszczędnościami na rzecz fundacji charytatywnej, zniszczył wszystkie istotne dowody swojej tożsamości i wyruszył na poszukiwania.
W swoim pamiętniku zatytułował każdy rozdział wyprawy od narodzin do dojrzałości. Wykształcony, oczytany, kompetentny, autostopem wyrusza na Alaskę aby odciąć się od świata i żyć w głuszy, blisko natury, którą tak bardzo fascynuje się, podczas swojej podróży trwającej około dwóch lat spotyka wiele ciekawych osób, na które wywiera nie mały wpływ, a także sam kształtuje swoje poglądy dzięki nim, po czym znika biegnąc za swoim marzeniem, robienia tego czego pragnie on sam, a nie tego co mu każą robić inni.
Jest to historia dosyć niespotykana, wyjątkowa, bowiem nikt kto ma pieniądze, dom, samochód, bogatych rodziców, nie zostawia wszystkiego od tak wbrew woli bliskich i przyjaciół na rzecz szaleńczej wyprawy, choć przeżył swe życie tak jak chciał niestety historia kończy się smutno .....

Pozdrawiam.
Miłego dnia.
Mania.

3 komentarze:

 1. Wow! niesamowita recenzja :) Film wydaje się naprawdę ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam :)
  Mogę prosić o poklikanie w baner z sheinside ?
  Będe wdzięczna :)
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń

Baardzo dziękuje za komentarzyk:)