wtorek, 1 marca 2016

Życie...droga, przemyślenia, dźwiganie

Cześć  emotikon Uśmiech

Zagubiona na rozdrożu dróg, gdzieś powoli odnajduje się.
Czasem wystarczy po prostu przestać czekać na jutro, na piątek, na wakacje, na kogoś, na życie. Szczęście osiąga się wtedy, kiedy przestaje się czekać, a zaczyna korzystać z chwili, z momentu. Wszystko wolno, ale czasem nie wszystko warto. W życiu trzeba wszystkiego spróbować. Trzeba zapalić papierosa, upić się do nieprzytomności, tańczyć całą noc, zgubić telefon, nieszczęśliwie się zakochać, zgubić się w obcym mieście, wejść na górę zdobywając nie możliwy szczyt. Nie wiedząc co jutro będzie, może koniec świata, warto próbować, bo gdzieś znajdzie się swoje szczęście.
"Zacznij tu gdzie jesteś. Użyj tego co masz. Zrób to co możesz. Ponieważ jesteś żywy. Wszystko jeszcze jest możliwe." Thirh Nhac Hanh
Nie można wiecznie stać, trzeba w końcu ruszyć. Iść dalej, choćby na oślep.
Czy coś jest jeszcze w moim życiu? Tyle już wydarzyło się, tyle już wydreptałam dróg, tyle blizn pozostało na sercu, tyle razy już zostało zaburzone zaufanie.  Może tym razem złapie ostatni oddech i rzucę się na głęboką wodę? Z tym jednym oddechem muszę przepłynąć, przeżyć, dać rady, zrobić to dla siebie nie czując się egoistką, znajdując w sobie siłę by zrobić ten pierwszy najtrudniejszy krok. Płace rachunki, nie zostawiając grosza napiwku, rozliczam się z przeszłością, to co było pozostanie, nigdy nie wymazane lekko zatarte, żyję teraźniejszością.
Gdziekolwiek nie rozejrzę się, widać tysiące dróg i miliony możliwości, a brak znaków, drogowskazów. Idąc, boje się, że znów popełnię błąd i znów będę płacić. Życia nie da zatrzymać się, biegnie coraz szybciej. Dokąd? Nie da się dobrze przeanalizować, przemyśleć swojego życia, gdy wciąż świat się nie zatrzymuje. Nie zwalnia, nawet gdy jesteś na kolanach. Tak ciężko docenić życie, to co się ma. Najwyższy czas być podekscytowanym by zobaczyć gdzie zabierze nas życie, teraz na następny rozdział.
Prawdziwie spojrzeć w lustro, bo tylko ta osoba może zmienić moje życie. Codziennie trzeba się starać, nie poddawać, rozsądnie myśleć, mieć swoje zasady i priorytety, mieć szacunek do samego siebie i innych, aby nie dać się zmanipulować temu toksycznemu światu, bo wszystko zaczyna się w naszej głowie, a nie tylko w życiu.


Pozdrawiam.
Mania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Baardzo dziękuje za komentarzyk:)