niedziela, 24 listopada 2013

21-22 września 2013r.

Brak czasu (szkoła, życie prywatne) spowodowało odłożenie w czasie tego postu, ogarnęłam fotki i w końcu pisze. Musimy w bardzo odległym czasie się cofnąć, bo aż do 21-22 września. 
Co roku jest w mojej miejscowości taka pielgrzymka do Lichenia, po drodze jedziemy jeszcze do Częstochowy i Gidli. W tym roku postanowiłam pojechać by podziękować i poprosić.
Wyjechaliśmy w nocy w piątek a właściwie już była to sobota o 1.15 by na rano do Częstochowy przyjechać na msze o 6 oraz na odsłonięcie obrazu. Przyjechaliśmy o 4.55 gdyż ksiądz bardzo chciał zdążyć jeszcze na godzinki. 
Po mszy św. mieliśmy półgodzinki dla siebie, a więc zjedliśmy śniadanie. Potem wyruszyliśmy w dalszą drogę, czyli do Gidli gdzie również została odprawiona msza tym razem przez naszego księdza. Jest to bardzo piękne sanktuarium, ma swoją pewną historię. Nie będę tutaj rozpisywać się o historii, bo zbyt dużo by mi pisania zajęło, ale w necie można znaleźć informacje na ten temat.
O 9.40 wyruszyliśmy do Lichenia (Licheń w następnej notce). Po drodze zatrzymaliśmy się na małe co nieco. Byliśmy na miejscu o 14.
Zostały nam przydzielone pokoje i mieliśmy chwile na rozpakowanie, bo o 14.30 był obiad. 
Wszystko odbywa się w szybkim tempie gdyż mamy nie cale dwa dni. Najlepiej do Lichenia jest przyjechać, na co najmniej tydzień, aby móc to wszystko, co jest zobaczyć, zwiedzić. Jest to bardzo magiczne miejsce. W drodze powrotnej pojechaliśmy jeszcze do Kalisza (Kalisz w następnej notce). 
Gdy pozostał nam tylko już powrót, bo po drodze już nic nie było do odwiedzenia, zaczęło się bardzo ciekawie. Choć wszyscy zmęczeni z nowymi naładowanymi akumulatorami, w drodze powrotnej towarzyszyły nam żarty opowiadane przez księdza i śpiewy, ale nie tylko pieśni religijne śpiewaliśmy. Było bardzo wesoło. Dość długa droga powrotna, więc zatrzymaliśmy się gdzieś, aby coś skonsumować, mieliśmy do wyboru KFC, McDonald's i zajazd gdzie, kto chciał zjeść tam poszedł. Wybrałam McDonald's , kawa latte i tortille. W domu byliśmy przed 21.
Pozdrawiam.
Mania.

8 komentarzy:

 1. świetne zdjęcia! ;) widać, że się dobrze bawiłaś!
  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 2. super:D
  http://rozaliafashion.blogspot.com/2013/11/pachnaca-kraina.html
  ps. poklikasz mi w banery? dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zdjęcia! Zapraszam na wyjątkowy ( przynajmniej dla mnie :d ) post, z relacją z koncertu O.S.T.R Byłoby mi bardzo miło, gdybyś zajrzała! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne zdjęcia :))

  http://madeleinelife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Those photos are so pretty! :)

  P.S. I'd like to invite you to my VERY FIRST INTERNATIONAL GIVEAWAY. The rules are really simple, and the gift is a voucher for shopping... You choose what, so please join! :) I expect you. Good luck xx
  http://tinasstylesinners.blogspot.com/2013/11/international-christmas-giveaway-gift.html
  xo, Tina

  OdpowiedzUsuń

Baardzo dziękuje za komentarzyk:)